Právě je 26.06.2019, 21:37

Aktualizace administrace s nutností kontroly

Akční nabídky produktů a služeb, novinky, zajímavosti, oznámení a další související témata.

Příspěvekod Martin Böhm » 26.09.2016, 08:36

Dne 10.10.2016 proběhne rozsáhlejší aktualizace administrace NETIO panel vyžadující pozornost zejména našich stávajících zákazníků. Tato je nutná z důvodu potřeby provedení včasných kontrol a následných úprav případných individuálních konfigurací jednotlivých hostingů.

Součástí předmětné aktualizace bude zavedení plné podpory bezplatných SSL certifikátů od certifikační autority Let's Encrypt, příprava na podporu více verzí PHP pro jednotlivé weby, sjednocení adresářové struktury, sjednocení oprávnění pro přístup přes FTP nebo SFTP a mnoho dalších rozšíření, která vzhledem k vývoji stavu poptávky & nabídky nelze oddalovat a která většina z Vás v budoucnu jistě ocení.

Vzhledem k tomu, že výše uvedené funkcionality vyžadují vysoké nároky na správu, jsme byli nuceni provést níže uvedené změny.


Úprava adresářové struktury

S aktualizací je nutno přejít na upravenou adresářovou strukturu jednotlivých webových stránek s jasně definovanými oprávněními. Každá tato stránka bude podle konfigurace obsahovat následující adresáře: cgi, log, private, public, ssl, stats a tmp. Adresáře upload a session, u hostingů s tímto systémem, budou sjednoceny do adresáře tmp. Mimo tyto adresáře budou tedy veškeré ostatní odstraněny. Doporučujeme Vám proto případné ostatní adresáře před provedením aktualizace přesunout do složky private nebo public.


Úprava oprávnění pro FTP a SFTP účty

Oprávnění veškerých FTP a SFTP účtů bude sjednoceno tak, aby nedocházelo ke zbytečným problémům v důsledku smazání dat potřebných pro správný chod služeb. Nově bude možné libovolně pracovat pouze s obsahem adresářů private, public a tmp.


Úprava přístupných adresářů z PHP

Nově bude mít každá webová stránka přístup pouze k několika vyhrazeným adresářům. Bude se jednat o adresáře private, public a tmp. Některé novější hostingy mají namísto adresáře tmp adresáře session a upload, které budou aktualizací sjednoceny do adresáře tmp. U zákazníků využívajících virtuálního serveru beze správy VPS (nikoliv VMS se správou) bude možné tyto adresáře po aktualizaci dodatečně upravit nastavením open_basedir.


Úprava práce s apache soubory

Tato změna se dotkne zejména uživatelů využívající službu virtuálního serveru beze správy (VPS), kde bylo dosud možné měnit konfiguraci apache souborů. Tyto nyní již měnit nepůjdou a budou se generovat při ukládání požadovaných nastavení. Pokud tedy budete požadovat nadále využívání pokročilých konfigurací, bude nutné je vytvářet přímo na hostingu v konfigurační složce pro službu apache.


Diagnostika stávajícího stavu

Přihlaste se, prosíme, do administrace a klikněte u každého svého hostingu na zvýrazněné menu Aktualizace 10.10.2016, kde se dozvíte, co je třeba do tohoto data případně opravit, aby tím bylo předejito případným nedorozuměním či problémům. Ty zákazníky, kterým z diagnostiky vyplynou potenciální potíže a kteří vzhledem k charakteru služby (Multihosting a Virtuální server se správou) nebudou moci opravy provést, prosíme, aby nás v nejbližší době kontaktovali, provedeme s těmito potřebné opravy v součinnosti.

V souvislosti s nutností případných oprav zároveň dostatečně v předstihu důrazně sdělujeme, že nebude-li brán na tuto zprávu zřetel, nezbude nám než aktualizaci zahájit bez ohledu na provedené zákaznické opravy a/nebo případné jednotlivé dohody součinnosti při případných opravách. Bude se tak moci v tomto případě stát, že neřešené eventuální nekompatibility, související s předmětnou změnou na nově přizpůsobenou administraci, budou ignorovány, přičemž my budeme vzhledem k tomuto včasnému informování zbaveni jakékoli odpovědnosti.


Bezplatné poradenství před aktualizací

Od tohoto okamžiku, až do dne aktualizace, je aktivní sleva 100% na poradenství v této záležitosti. Proto pokud máte nebo budete mít jakékoli otázky, neváhejte nás kontaktovat e-mailem klasicky na podpora@netio.cz nebo telefonicky na (+420) 777 22 65 88. Naši technici se Vám budou věnovat, eventuálně Vám zavoláme zpět.
NETIO tým | NETIO rada | Reakce na diskusním fóru jsou nenárokovatelné, v případě potřeby či požadavku jisté odpovědi oslovte technickou podporu.
Martin Böhm
Administrátor
Administrátor
 
Uživatelský avatar

Příspěvekod Martin Böhm » 27.09.2016, 07:40

Vážení zákazníci,

prosíme o trpělivost při řešení Vašich hostingů, věnujeme se Vám individuálně jednomu po druhém.

Pokud budete mít dotazy, můžete je pokládat i zde pod toto oznámení.

Děkujeme.
NETIO tým | NETIO rada | Reakce na diskusním fóru jsou nenárokovatelné, v případě potřeby či požadavku jisté odpovědi oslovte technickou podporu.
Martin Böhm
Administrátor
Administrátor
 
Uživatelský avatar


Zpět na Akce, novinky a oznámení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron