Právě je 26.06.2019, 21:46

Řešení bezpečnostních problémů Spectre a Meltdown

Akční nabídky produktů a služeb, novinky, zajímavosti, oznámení a další související témata.

Příspěvekod Martin Böhm » 08.01.2018, 17:47

Jak jste se mohli z technických, ale i běžných mainstreamových, médií nedávno dozvědět, prakticky veškeré procesory značek Intel i AMD, vyrobené po roce 1995, jsou postiženy zranitelnostmi pojmenovanými Spectre a Meltdown. A protože i my hostingové služby provozujeme na procesorech značky Intel, nejsme výjimkou. Samozřejmě v našem největším zájmu je učinit maximum pro to, aby byly chyby co nejdříve opraveny, anebo alespoň takzvaně zazáplatovány, a protože již řešení bylo vydáno, neprodleně jej aplikujeme. Neprodleně v tomto případě znamená okamžitě, s čímž souvisí možné občasné drobné výpadky jednotlivých hostingů, na kterých v té době budeme zrovna pracovat, které by ale neměly přesáhnout více než několik minut. Výpadky jsou nutné z toho důvodu, že je situaci nutné vyřešit urgentně, takže nemůžeme čekat na různé bezvýpadkové přesuny jednotlivých hostingů mezi servery jen proto, abychom klientům ušetřili několik minut. Bezpečnostní riziko je vysoké a je nutno jej vyřešit urychleně. Jakmile bude tato záležitost úspěšně za námi, budeme o tom informovat. Děkujeme Vám za pochopení.
NETIO tým | NETIO rada | Reakce na diskusním fóru jsou nenárokovatelné, v případě potřeby či požadavku jisté odpovědi oslovte technickou podporu.
Martin Böhm
Administrátor
Administrátor
 
Uživatelský avatar

Příspěvekod Martin Böhm » 09.01.2018, 08:28

Dnes po páté hodině ráno byly práce na této záležitosti úspěšně dokončeny, další eventuální výpadky nejsou v očekávání. U některých klientů se výpadek poněkud protáhl, neboť jelikož došlo u serverů k mírnému snížení celkového výkonu, byli jsme nuceni některé zákaznické hostingy narychlo zmigrovat na servery jiné. V tuto chvíli by mělo být již vše v pořádku.

Pokud se ptáte, proč jsme v této vážné záležitosti neinformovali předem stávající zákazníky hromadným mailem, aby se na výpadek mohli připravit, tak jsme tak neučinili úmyslně právě z důvodu existence dané kritické zranitelnosti, kdy skutečně nebylo dobré o tomto informovat v době možného zneužití. Věříme, že budete mít pro tuto ojedinělou situaci pochopení a děkujeme za něj.
NETIO tým | NETIO rada | Reakce na diskusním fóru jsou nenárokovatelné, v případě potřeby či požadavku jisté odpovědi oslovte technickou podporu.
Martin Böhm
Administrátor
Administrátor
 
Uživatelský avatar


Zpět na Akce, novinky a oznámení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam [Bot] a 2 návštevníků

cron