Stránka 1 z 1

Nežádoucí přetěžování řeší plugin WP Super Cache

PříspěvekNapsal: 04.12.2014, 11:22
od Michal Mauser
Stává se Vám, že při vyšší zátěži redakčního systému Wordpress dochází paměť na hostingu? Padají Vám jednotlivé služby, anebo rovnou celý server? Máte pocit, že jsou Vaše stránky velmi pomalé? Tato záležitost je poměrně bežná, ponevadž nejspíše nemáte optimalizovaný svůj redakční systém.

Řešením je plugin s názvem WP Super Cache, jehož primární úlohou je vytvoření ke každé navštívené stránce webu statického html souboru, který následně předkládá návštěvníkům mnohem rychleji, než kdyby pokaždé musel zpracovávat celou stránku v PHP. V pokročilejším nastavení lze poté ještě volitelně skze modifikaci souboru .htaccess vyřadit používání PHP pro předávání html zcela.

Instalace pluginu je velice jednoduchá. V administraci Vašeho WordPressu zvolte Pluginy -> Instalace pluginů. Do vyhledávacího pole vpravo nahoře zadejte super cache a u nalezeného pluginu WP Super Cache zaklikněte instalovat. Dále je důležité plugin aktivovat a v jeho Nastavení zakliknout Caching On (Recommended) a stisknout Update Status. Nyní máte zajištěnu základní ochranu proti nežádoucím pádům svého WordPressu.

Poznámka NETIO týmu: Je politováníhodné, že WordPress nebyl po letech vývoje schopen tuto problematiku vy/řešit již v základu, což, podle našeho názoru, zbytečně poškozuje jeho pověst. Pokud máte s touto záležitostí vlastní či odlišné zkušenosti, budeme rádi, když se s námi o ně podělíte.